הזמנה ליוגה לנשים בהריון

עיסוי גב בשיעור יוגה לנשים בהריוןהיוגה היא תורה מזרחית עתיקה החובקת בתנוחות הקלאסיות שלה את משמעותה המילולית: אחדות, הרמוניה, חיבור. חיבור אל עצמי ואל ההריון.
תנוחות היוגה, פשוטות אך מלאות עוצמה, בשילוב נשימה מותאמת, שהייה בתנוחה והרפיה בליווי דמיון מודרך – יוצרות תחושה של איזון בין כל מערכות הגוף, תחושה של חיבור בין הגוף, הנפש והרוח או בין המוח, הלב והרחם.
הנשמה המחוברת לנשימה מגיבה לאימוני היוגה בתחושות של אושר, מתח נמוך ואנרגיה גבוהה. הגוף נמרץ ויצירתי, המחשבה ממוקדת ובאותה עת הנפש וההכרה שקטות. הגוף מתמלא כוח ובאותה עת שומר על גמישות. שילובים פראדוקסליים לכאורה המתבטאים במשך הזמן גם בגישה היומיומית שלנו בחיים.
היוגה מזמנת לנו את ההזדמנות להתחבר אל הגרעין האמיתי החבוי בנו ומן המודעות הזו צומחת השקפת חיים סובלנית ובריאה יותר, אופטימית, הרמונית, מאוזנת, מלווה באסרטיביות שקטה ובעוצמה פנימית, לקראת הלידה הצפויה.

תנוחות היוגה מפעילות תהליכים פסיכו-ביולוגיים בגוף, תהליכי הבראה המאזנים את פעילות כל המערכות בגוף. לכל תנוחה מתלווה סדרה של השפעות בתחום הגופני והרגשי:
¨ שיפור הנשימה ותכולת הריאות לטובת האם והעובר. מילוי ה"מצברים" בחמצן ובאנרגיה לטובת מראה חסון והרגשה כללית של בריאות קורנת ושפע אנרגטי. לנשימה יש כוח ריפוי אדיר לגוף ולנפש, לשליטה עצמית ולחשיבה צלולה וחיובית. טכניקות הנשימה שנלמד מסייעות להפגת כאבים בעת הלידה ואחריה.
¨ שיפור גמישות השרירים והמפרקים, חיזוק האגן, הגב והזרועות לטובת הלידה והתקופה שאחריה. התנועה היא כמו ויטמינים. מחסור יגרום לסימפטומים שליליים הן בגוף והן בחשיבה וברגש.
¨ הפעלה ורענון של מערכת העיכול, לספיגה נכונה של המזון ולמניעת מחלות.
¨ חיזוק הגפיים ליציבה נוחה ובריאה, לשליטה בגוף ובחיים.
¨ שיפור המערכת החיסונית, לעמידות יתר בפני מחלות פיסיות ומשברים נפשיים.
¨ שיפור והמרצה של מערכת הדם, לטובת תהליך התחדשות התאים, לפליטת רעלים ופסולת מן התאים ולהספקת חמצן למוח, לרחם ולשאר מערכות הגוף.
¨ חיזוק והגמשת עמוד השדרה והשלד כולו. עמוד השדרה הנושא את הגוף מזין את האם והעובר באנרגיה בהיותו הנתיב הראשי לזרימת האנרגיה בגוף ולכן נחשב ביוגה ל"עמוד החיים".
¨ טיפול בנזקי ישיבה ממושכת מול מחשבים וטלוויזיה. טיפול בעיניים, בשרירים ובמפרקים.
¨ חיזוק תכונות אופי כמו: בטחון עצמי, שלווה, אופטימיות, אומץ לב, ריכוז ומיקוד המחשבה, שקט בהכרה, יכולת שליטה עצמית, יכולת לאהוב ולקבל אהבה ללא סייג.
¨ הכוונת ההקשבה וההתבוננות פנימה להתחברות שקטה אל העובר, עם כל הוויתורים לטובתו, בסבלנות ובמודעות.
כל היתרונות הללו הופכים במשך הזמן להרגל יומיומי ומשפרים את איכות חיינו בעת ההריון וגם אחריו.המימד הפיסי של היוגה, ה"האתה-יוגה", בו אנו עוסקות הוא רק תחילת הדרך הבונה את הגוף הפיסי לקראת התפתחות אישית-רוחנית אותה לוקחת כל אחת מאתנו לחיים משמעותיים ומאושרים יותר.