יוגה – לריפוי ולרוגע

ישיבת יוגההיוגה היא תורה מזרחית עתיקה החובקת בתנוחות הקלאסיות שלה את משמעותה המילולית: אחדות, הרמוניה, חיבור.
תנוחות היוגה, פשוטות אך מלאות עוצמה, בשילוב נשימה מותאמת, שהייה בתנוחה והרפיה בליווי דמיון מודרך – יוצרות תחושה של איזון בין כל מערכות הגוף, תחושה של חיבור בין הגוף, הנפש והרוח או בין המוח, הלב והבטן.
הנשמה המחוברת לנשימה מגיבה לאימוני היוגה בתחושות של אושר, מתח נמוך ואנרגיה גבוהה. הגוף נמרץ ויצירתי, המחשבה ממוקדת ובאותה עת הנפש וההכרה שקטות. הגוף מתמלא כוח ובאותה עת שומר על גמישות. שילובים פראדוקסליים לכאורה המתבטאים במשך הזמן גם בגישה היומיומית שלנו בחיים.
היוגה מזמנת לנו את ההזדמנות להתחבר אל הגרעין האמיתי החבוי בנו ומן המודעות הזו צומחת השקפת חיים סובלנית ובריאה יותר, אופטימית, הרמונית, מאוזנת, מלווה באסרטיביות שקטה ובעוצמה פנימית.

תנוחת קוברה - יוגה לנשים ותינוקותתנוחות היוגה מפעילות תהליכים פסיכו-ביולוגיים בגוף, תהליכי הבראה המאזנים את פעילות כל המערכות בגוף. לכל תנוחה מתלווה סדרה של השפעות ריפוי בתחום הגופני, הנפשי והרוחני:
¨ שיפור הנשימה ותכולת הריאות, מילוי ה"מצברים" בחמצן ובאנרגיה לטובת מראה חסון והרגשה כללית של בריאות קורנת ושפע אנרגטי. לנשימה יש כוח ריפוי אדיר לגוף ולנפש.
¨ שיפור גמישות השרירים והמפרקים. התנועה היא כמו ויטמינים. מחסור יגרום לסימפטומים שליליים הן בגוף והן בחשיבה וברגש.
¨ הפעלה ורענון של מערכת העיכול, לספיגה נכונה של המזון ולמניעת מחלות.
¨ חיזוק הגפיים ליציבה נאה ובריאה, לשליטה בגוף ובחיים.
¨ שיפור המערכת החיסונית, לעמידות יתר בפני מחלות פיסיות ומשברים נפשיים ולמניעת מחלות אוטו-אימוניות.
¨ שיפור והמרצה של מערכת הדם, לטובת תהליך התחדשות התאים, לפליטת רעלים ופסולת מן התאים ולהספקת חמצן למוח ולשאר מערכות הגוף.
¨ חיזוק והגמשת עמוד השדרה והשלד כולו. עמוד השדרה הנושא את הגוף מזין אותנו באנרגיה בהיותו הנתיב הראשי לזרימת האנרגיה בגוף ולכן נחשב ביוגה ל"עמוד החיים".
¨ טיפול בנזקי ישיבה ממושכת מול מחשבים וטלוויזיה. טיפול בעיניים, בשרירים ובמפרקים.
¨ חיזוק תכונות אופי כמו: בטחון עצמי, שלווה, אופטימיות, אומץ לב, ריכוז ומיקוד המחשבה, שקט בהכרה, יכולת שליטה עצמית, יכולת לאהוב ולקבל אהבה ללא סייג.

כל היתרונות הללו הופכים במשך הזמן להרגל יומיומי ומשפרים את איכות חיינו.
המימד הפיסי של היוגה, ה"האתה-יוגה", בו אנו עוסקים הוא רק תחילת הדרך הבונה את הגוף הפיסי לקראת התפתחות אישית-רוחנית אותה לוקח כל אחד מאתנו לחיים משמעותיים ומאושרים יותר.

שיהיה לכם רק טוב